Czyszczenie elewacji z tynku lub po prostu mycie tynku metodą niskociśnieniową.
Czyszczenie elewacji i fasad, to jedno z najbardziej złożonych zagadnień w branży czyszczenia. Elewacja może być wykonana z tynku, cegły, blachy, kamienia. W każdym przypadku wymaga innego podejścia, i wiedzy na temat jej czyszczenia. Przedstawimy Państwu najczęściej występujące rodzaje.
Ostatnimi czasy coraz popularniejsza metoda czyszczenia, zyskująca na popularności. Mycie elewacji domu polega na chemicznym usuwaniu zanieczyszczeń, w przypadku tynku z reguły są to zanieczyszczenia biologiczne „glony”. Dlaczego mycie tynku akrylowego powinno być wykonane tą właśnie metodą. Tynk jest bardzo porowaty, delikatny i cienki. Czyszczenie powinno być możliwie najmniej inwazyjne. Agresywne czyszczenie elewacji dyszą rotacyjną, z dużym ciśnieniem i zimną wodą jest po prostu niedopuszczalne. Takie mycie elewacji przynosi więcej strat niż korzyści. Wysokie ciśnienie zimnej wody nie usuwa wcale glonów, nie rozpuszcza większości zanieczyszczeń, dodatkowo osłabia i tak bardzo delikatne wiązanie tynku. „Soft Wash” czyli miękkie mycie, z odpowiednią wiedzą może zostać przeprowadzone przy użyciu, jedynie wody ze szlaucha. Odpowiednia mieszanina środków, myjących, zabijających glony wykonuje tutaj większość pracy. Woda służy jedynie do wypłukania zabrudzeń z powierzchni ścian.
Mycie elewacji Warszawa
Czyszczenie elewacji metodą niskociśnieniową, zostało nieco zmodyfikowane w naszej firmie. Woda służąca do wypłukiwania zanieczyszczeń, jest podgrzana do temperatury 70oC, pozwala to na wypłukiwanie większej ilości zabrudzeń w stosunku do wody zimnej. Mycie elewacji samą wodą byłoby nieskuteczne, potrzebna jest specjalistyczna chemia. Wspólnie z firmą 500 bar sp. z o.o. opracowaliśmy specjalny zestaw chemii do czyszczenia. Mycie elewacji to nie tylko czyste ściany, co prawda klient cieszy się z efektu, ale przed nami stoi kolejny problem. Dobrze wyczyszczony tynk, bez odpowiedniego zabezpieczenia, w krótkim okresie pokryje się zieloną warstewką glonów. Aplikacja odpowiedniego preparatu sprawi, że kolejne mycie tynku znacząco oddali się w czasie i usuwanie glonów z elewacji następnym razem będzie łatwiejsze. Każda elewacja brudzi się nierównomiernie. Ściany elewacji od strony północnej będą w pierwszej kolejności ulegały korozji biologicznej.
Im mniej nasłoneczniona jest Twoja elewacja, tym szybciej będzie czekało Cię czyszczenie. Bliskość drzew, zbiorników wodnych, nieutwardzonych ulic, dodatkowo przyspiesza ten proces. Jaka jest cena za czyszczenie elewacji? Na naszej stronie nie znajdą Państwo standardowego cennika, każdą wycenę przygotowujemy w oparciu o bezpłatną wizję lokalną.
Czyszczenie elewacji z cegły
Cegła jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych, używanych przez człowieka. Na przestrzeni lat, nie wiele straciła na swojej popularności. Jest materiałem zdrowym, o interesującej fakturze. Cegła w porównaniu z tynkiem, zdecydowanie lepiej znosi nasze warunki atmosferyczne. Zazwyczaj pokrywa się patyną, ale na ten proces potrzeba dziesięcioleci. Czyszczenie fasad z cegły można wykonywać na wiele sposobów. Jednym z nich jest czyszczenie strumieniowo ścierne, popularnie nazywane piaskowaniem i ta metoda ma swoich zagorzałych zwolenników. Jak każda metoda czyszczenia ma swoje wady i zalety. Mycie fasad to termin, któremu będziemy chcieli poświecić nieco więcej czasu. Zacznijmy od tego, że mycie ściany z cegły zaczynamy od jej wstępnego oczyszczenia gorącą wodą pod niewielkim ciśnieniem. W myśl zasady im mniej chemii tym lepiej, na początku stosujemy jedynie gorącą wodę. Często zdarza się, że duża część zanieczyszczeń „poddaje” się jedynie pod naporem gorącej wody lub pary i bezzasadne jest nadmierne stosowanie środków chemicznych. Jeśli efekt nie jest zadowalający, następuje chemiczne mycie elewacji.
Czyszczenie fasad z cegły klinkierowej
Przede wszystkim cegły klinkierowe są mniej nasiąkliwe niż zwykłe, tym samym są bardziej odporne na mróz i niekorzystne warunki atmosferyczne. Elewacja wykonana z cegły klinkierowej, jest także bardziej wytrzymała niż zwykła. Niestety piękny wygląd cegły, potrafią popsuć białe wykwity.
Dlaczego powstają białe wykwity na cegle?
Białe plamy na cegle, powstają w wyniku oddziaływania wody. Woda wypłukuje sole i po odparowaniu pozostawia białe zacieki na powierzchni cegły. Z reguły białe wykwity pojawiają się na skutek błędów podczas murowania elewacji. Mycie elewacji powinno być poprzedzone zlikwidowaniem przyczyny powstawania wykwitów. Samo czyszczenie elewacji, bywa procesem dość pracochłonnym. Żrące środki chemiczne należy stosować z rozwagą. Spotkaliśmy się wielokrotnie, że czyszczenie ścian, polega na zatuszowaniu wykwitu olejem do klinkieru. Tłusty preparat przyciemnia białą warstewkę nalotu, tym samym jest już niewidoczna przez jakiś czas. Takie mycie ścian z klinkieru, jest zwykłym oszustwem. Jeśli elewacja zostanie wyczyszczona w sposób profesjonalny, można ją będzie zaimpregnować odpowiednim impregnatem.
Mycie fasad z piaskowca
Czyszczenie elewacji z piaskowca to temat na odrębną stronę. Postaramy się jednak po krótce opisać tutaj to zagadnienie. Tak jak w przypadku cegły, mycie elewacji z piaskowca zaczynamy od czyszczenia samą gorącą wodą. Musimy mieć na uwadze, że piaskowiec jest materiałem bardzo kruchym i delikatnym. Można by rzec że czyszczenie ścian z piaskowca wymaga dużego doświadczenia. Tak jak w przypadku tynku, mamy specjalnie opracowaną przez nas chemię do jego czyszczenia. Po zakończeniu prac czyszczących, możemy dodatkowo zaimpregnować kamień.
Najczęściej zadawane pytania
W przypadku tego materiału, odpowiedź jest prosta. Rozpuszczalnikowy impregnat renomowanego producenta.
Tak jak w przypadku czyszczenia elewacji z tynku, konkretną wycenę podajemy po wykonaniu wizji lokalnej.
Działamy na terenie całego kraju, jednak Warszawa i okolice to największy odbiorca naszych usług.