Czyszczenie dachów z blachy
Czyszczenie dachów z blachy, w chwili obecnej najczęściej spotykanym materiałem stosowanym w pokryciach dachowych jest właśnie blacha. Na przestrzeni wielu lat zmieniła swoją formę, zaczęto stosować powłoki malarskie. Niestety blacha stała się też zdecydowanie cieńsza. Kiedyś blacha na dachu była jedynie ocynkowana, dzisiaj może mieć kolor jaki tylko sobie wymyślimy. Tak jak każda inna powierzchnia, blacha także się brudzi. Spotkaliśmy się z twierdzeniem, że mycie dachu jest zbyteczne, bo deszcz sam go umyje. Mogłoby się wydawać, że gładki materiał pokryty śliską farbą nie będzie się brudził, jednak w rzeczywistości jest inaczej. Poniżej na zdjęciu 3 letni dach, z blachodachówki. Najbliższe drzewa znajdują się w odległości 50m, dom opalany jest gazem.
Mycie dachów Warszawa
Zaznaczone strzałkami miejsca, to kolonie glonów, z czasem dach zacznie porastać śliska warstewka mchu. Czyszczenie dachu, powinno znaleźć się wkrótce na naszej liście prac. Kolejnym często występującym zanieczyszczeniem na dachach, są ptasie odchody. Czyszczenie dachów z ptasich odchodów, powinno być wykonane możliwie najszybciej. Ostatnim zanieczyszczeniem jakie chcielibyśmy przedstawić, jest sadza z kominów i zacieki powstałe wskutek zbyt niskiej temperatury spalania. Kwaśna maź, wydobywająca się z komina jest bardzo korozyjna. Zdarza się, że czyszczenie dachu, po takich zaciekach nie przynosi spodziewanych efektów.
Czyszczenie dachów wykonujemy z podnośnika koszowego lub za pomocą technik linowych
Mycie dachów zaczynamy zawsze, od nałożenia na ich powierzchnię środka niszczącego mech i glony oraz rozpuszczającego inne zanieczyszczenia. Preparat przeznaczony do mycia dachu, nie może powodować jego korozji. Dach spłukujemy gorącą wodą pod ciśnieniem, tak by nie uszkodzić jego powierzchni. Mycie dachu wykonujemy specjalnymi dyszami, które nie są tak agresywne jak pojedyncza dysza rotacyjna.
Dlaczego jest to tak istotne?
Mycie blachodachówki w jednym przejściu, dysza czyści powierzchnie poziome i pionowe. Żaden dach nie jest idealnie płaski. Na zdjęciu poniżej, strzałkami zaznaczone są pionowe powierzchnie.
Im mniej chodzimy po cienkiej blasze dachu, tym lepiej. Spotykamy się często z zapytaniami czy wykonujemy czyszczenie dachów, przy pomocy dużych talerzy czyszczących.
Według naszej subiektywnej oceny, są one za ciężkie i mycie dachów przy ich pomocy nie przynosi zadowalających efektów.
Mycie dachówki ceramicznej
Dachówka ceramiczna jest jednym z najdłużej stosowanych materiałów budowlanych na pokryciach dachowych. Może być szkliwiona, matowa, a i naturalna czerwona. Zdecydowanie cięższa od blachy, ale też krucha, często bardziej porowata od blachodachówki. Większa nasiąkliwość sprawia, że dość często porasta ja mech i porosty. Jaka wygląda mycie dachu z mchu? Praktycznie identycznie jak mycie dachów z blachy, podczas chodzenia po nim należy uważać, aby nie połamać pojedynczych dachówek. Jeśli istnieje taka możliwość staramy się czyszczenie dachówki wykonywać z kosza podnośnika.
Czyszczenie dachówki cementowej
Produkt który ma imitować dachówkę ceramiczną z tą jednak różnicą, że nie glina jest głównym składnikiem a beton. Najprościej dachówkę betonową można porównać do kostki brukowej. Mycie dachówki betonowej, jest podobne mycia pozostałych pokryć. Należy pamiętać, że po kilku latach kolor na dachówkach betonowych, ulegnie wypłowieniu. Beton z czasem staje się porowaty, w strukturę dachówek wnika brud, pyłki drzew, gromadzi się woda. Idealne warunki do zielenienia dachu. Często po umyciu dachu z takich zanieczyszczeń, zachodzi potrzeba jego ponownego malowania.
Czyszczenie dachów z gontu bitumicznego
To kawałki papy bitumicznej z rdzeniem z włókna szklanego. Może przybierać różny kształt. Mycie dachów z gontu, należy wykonywać bardzo delikatnie. Stosujemy ciśnienie w okolicach 80 bar i temperaturze nie wyższej niż 60oC. Bitum znajdujący się w składzie tego materiału, rozpuszcza się przy wysokich temperaturach. Materiał porowaty.
Czyszczenie dachów wykonanych z membran PCV
Membrany PCV stosowane są zazwyczaj na dachy wielkopowierzchniowe. Zarządcy takich powierzchni, posiadają dokładne wytyczne dot. sposobu czyszczenia takich powierzchni.
Najczęściej zadawane pytania
Dokładna wycenę podajemy po wykonaniu bezpłatnej wizji lokalnej. Cena za m2 uzależniona jest od wielu czynników, powierzchni dachu. Czasami cena wzrasta, ze względu na zastosowanie podnośnika koszowego.
Działamy na terenie całego kraju, głownie jednak skupiamy się na Warszawie i województwie Mazowieckim. Na terenie województw południowych: śląskiego, opolskiego i małopolskiego, naszym partnerem jest firma 500bar sp. z o.o.