Czyszczenie piaskowca

Czyszczenie piaskowca

Czyszczenie piaskowca

Piaskowiec obok marmuru i graniutu, to jeden z najczęściej wykorzystywanych kamieni naturalnych. Ze względu na swoją ciepłą żółtwą barwę wyjątkowo chętnie stosowany jest na elewacjach. Inwestorzy decydując się na ten kamień powinni zdawać sobie sprawę z jego bardzo dużej chłonności. Piaskowiec jest skałą bardzo porowatą, woda gromadząc się w jego szczelinach, nie odparowuje zbyt szybko, co stwarza idealne warunki do powstawania wszelkiego rodzaju grzybów, mchów i alg. Dlatego nowo ułożony kamień powinien zostać zaimpregnowany środkiem pozwalającym na “oddychanie kamienia” pozwoli to uchronić się przed kosztownym usuwaniem przebarwień na jego powierzchni. Nalezy pamietać że jeśli zaimpregnujemy piaskowiec impregnatem nie pozwalającym na oddawanie wody z jego wnętrza, doprowadzimy do jego erozji. Woda nie mając ujścia ze szczelin w czasie zimy, poprzez zwiększenie swojej objętości doprowadzi do rozsadzania kamienia. Zdjęcia poniżej przedstawiają 50 letnią elewację wykonaną z piaskowca. Przez długi czas służyła jako poligon doświadczalny do nauki grafitti.

Elewacja z piaskowca wyczyszczona przez naszą firmę.

Elewacja pomimo swojego wieku posiadała niewiele ubytków. Inwestor  życzył sobie uzupełnienia miejsc po dawnych drzwiach, oraz wypełnienia szczelin dyletacyjnych. Znalazienie piaskowca do wypełnienia miejsc po dawnych drzwiach było dosyć problematyczne. Użyliśmy kamienia o zbliżonej barwie do reszty elewacji.

Po zakończeniu czyszczenia, elewacja została pokryta powłoką antygrafitti.

 

Pomysł stosowania piaskowca na schodach, nie jest najlepszym pomysłem. Jego kruchość, oraz mała odporność na ścieranie powoduję że nie jest on odpowiednim materiałem do tego typu zastosowań.

Usługa – standard piaskowiec.

Usługa polega na gorącowodnym czyszczeniu piaskowca, o odpowiednio dobranym ciśnieniu. W wyjątkowych sutuacjach używana jest para wodna z dodatkiem odpowiednich preparatów do czyszczenia tego kamienia. Po zakończonym procesie czyszczenia, dokonywana jest inspekcja kamienia w celu uzupełnienia ubytków. Końcowa faza to impregnacja kamienia, zabezpieczająca go przed czynnikami atmosferycznymi.

Dodatkowe informacje http://www.blog.ostech.pl/czyszczenie-piaskowca-2/

Posted in: Oferta

Wołomin 05-200
ul. Szpitalna 10