Czyszczenie kostki brukowej | Ostech

Czyszczenie kostki brukowej

Darmowa wycena 698-805-600

Czyszczenie kostki brukowej z betonu wibroprasowanego. Do czyszczenia kostki betonowej stosujemy metodywodno-strumieniowe o ciśnieniu do 500 bar. Zastosowanie tak wydajnych agregatów nie jest bezcelowe, w przypadku silnych zabrudzeń jedynie takie urządzenia pozwalaja na uzyskanie pożądanego efektu. W połączeniu z mobilnymi nagrzewnicami wody, możemy jeszcze dodatkowo spotęgować efekt czyszczenia. Kostka myta jest za pomocą przystawek do powierzchni płaskich tzw. surface cleaner. Specjalny klosz zapobiega przed niepożądanym rozpryskiwaniem się wody wokół czyszczonej powierzchni. Dysze umieszczone na specjalnym ramieniu obracając sięz prędkością do 2000 obr/min. spektakularnie odrywają cząsteczki brudu od czyszczonej powierzchni. Zbudowany przez firmę Ostech surface cleaner posiada opcję odsysu brudnej wody, zapobiegając zaleganie wody na czyszczonej powierzchni. Duża prędkość obrotowa dysz, nie pozwala na uszkodzenie wierzchniej warstwy kostki ze względu na krótki czas oddziaływania wysokiego ciśnienia na dany punkt.Dlaczego nie umieszczamy cen na swojej stronie? Każde zlecenie jest indywidualne, i wymaga indywidualnego podejścia do sprawy. Nie ma dwóch identycznych zleceń, nawet jeśli w obydwu przypadkach będzie użyta tak sama kostka od tego samego producenta, to na cenę końcową wpływa, jej stan, faktura, występujące zabrudzenia, chłonność czy metraż powierzchni do czyszczenia.Jedna kostka do zaimpregnowania będzie potrzebowała 1 litr impregnatu na 10 m² w innym przypadku litr impregnatu starczy jedynie na 3m². Kostka szlachetna tzw. płukanka jest nieporównywalnie cięższa do czyszczenia, samo jej spłukanie wodą zabiera więcej czasu, ze względu na bardzo porowatą fakturę, a zużycie impregnatu jest trzykrotnie wyższe niż w przypadku popularnego behatonu.
Czyszczenie kostki brukowej

czyszczenie kostki brukowejczyszczenie kostki brukowej

Usuwanie oznakowania poziomego z kostki brukowej

Kostka brukowa zadomowiła się w naszej przestrzeni na dobre, znalazła ona zastosowanie nie tylko na naszych posesjach, ale także stosuje się ją do budowy chodników i ulic. Zatem aby wprowadzić organizacje ruchu na takich przestrzeniach, czy to w postaci linii, czy wyznaczenia miejsc parkingowych stosuję się oznakowanie poziome. Co zrobić w przypadku kiedy potrzebujemy usunąć takie oznakowanie? Czyszczenie kostki brukowej z oznakowania. Często klienci we własnym zakresie próbują usuwać oznakowanie we własnym zakresie np. za pomocą szlifierek kątowych zaopatrzonych w szczotki druciane. Stosowanie tak barbarzyńskich metod kończy się zazwyczaj tragicznie. Farba drogowa dalej pozostaje widoczna, a wierzchnia warstwa dekoracyjna zostaje bezpowrotnie zniszczona. W przypadku świeżo ułożonej kostki, mamy możliwość jej zamiany kostką z tej samej partii produkcyjnej, mamy wówczas możliwość uzyskania satysfakcjonujących efektów. Nasze doświadczenie nabyte podczas usuwania oznakowania poziomego z powierzchni kostki brukowej, pozwala nam w 95% przypadków uzyskać efekt całkowitego usunięcia oznakowania, tak że usunięte linie są całkowicie niewidoczne. Warto zlecić tak specjalistyczne czyszczenie kostki brukowej naszej firmie.

czyszczenie kostki brukowejczyszczenie kostki brukowej

Usuwanie oleju z kostki brukowej

Plamy z oleju na kostce brukowej. Niestety prędzej czy później pojawiają się na kostce. O ile na prywatnych posesjach mamy możliwość decydowania jaki samochód zaparkuje na naszej kostce brukowej, o tyle w przypadku miejsc publicznych nie mamy na to żadnego wpływu. Sposobów na zabezpieczenie się przed powstawaniem takich plam jest kilka. Jeden z nich stosują restauracje szybkiej obsługi, miejsca wyjątkowo narażone na kapiący olej, wymalowane są farbą najczęściej chlorokauczukową. Niestety ” tak zabezpieczone” miejsca wyglądają bardzo nieestetycznie i widoczne z daleka. Jak zatem chronić swoją kostkę brukową przed powstawaniem plam z oleju? Jedną z takich metod jest impregnacja kostki brukowej impregnatami przeznaczonymi specjalnie do tego celu. Należy się liczyć jednak z dość znacznym zużyciem impregnatu nawet do 1l na 1m2 powierzchni kostki brukowej, znaczne ilości impregnatu wpływają w szczeliny między kostkami.

czyszczenie kostki brukowejczyszczenie kostki brukowej

Czyszczenie kostki z zabrudzeń pobudowlanych

Niestety dość powszechnie występujący problem. Ekipy zajmujące się remontami coraz częściej zabezpieczają powierzchnie kostki brukowej przed zabrudzeniem podczas swoich prac. Rozrabianie zapraw, klei, farb coraz rzadziej wykonywane jest na niezabezpieczonej powierzchni. Co zrobić w przypadku, kiedy już takie zabrudzenia powstaną. Zapewne część klientów będzie usuwać takie zabrudzenia metodami domowymi. Stosowane są nagminnie wszelkiego rodzaju szczotki druciane ręczne, zamontowane na wiertarkach czy szlifierkach kątowych. Należy się jednak liczyć z możliwością uszkodzenia powierzchni kostki.

czyszczenie kostki brukowejczyszczenie kostki brukowej

czyszczenie kostki brukowej

Usuwanie rdzy z kostki brukowej

Wołomin 05-200
ul. Szpitalna 10