Czyszczenie kostki brukowej

  • knys 
Profesjonalne czyszczenie 698-805-600

Czyszczenie kostki brukowej.

Profesjonalne czyszczenie 698-805-600

Czyszczenie kostki brukowej

Jak czyścimy kostkę brukową? Do tego celu stosujemy agregaty spalinowe generujące wodę pod ciśnieniem do 500 bar i temperaturze 100° C,  która  podawana jest na specjalny klosz czyszczący zapobiegający rozpryskiwaniu wody na boki. Często klienci zadają pytanie, czy stosowanie tak dużego ciśnienia nie spowoduje uszkodzeń kostki? Odpowiedź brzmi nie. Dysze znajdujące się wewnątrz klosza, obracają się 2000 obr/min, także maja bardzo krótki kontakt z czyszczoną powierzchnią, jednocześnie zapewniają równomierne czyszczenie. Dlaczego stosujemy gorącą wodę podczas czyszczenia kostki brukowej? Gorąca woda doskonale rozpuszcza tłuste zabrudzenia, w tym wszelkiego rodzaju plamy z oleju, zmiękcza mech podczas czyszczenia, tym samym szybciej go usuwając. Najważniejszym jednak czynnikiem jest fakt, iż gorąca woda pod ciśnieniem pozwala ograniczyć stosowanie jakichkolwiek środków chemicznych do absolutnego minimum, co nie jest bez znaczenia dla naszego środowiska.

 

Do czyszczenia kostki brukowej stosujemy agregaty spalinowe gorącowodne o ciśnieniu roboczym 500 bar. Sprzęt używany przez nas do czyszczenia kostki, potocznie nazywany “karcherem” ma niewiele wspólnego z urządzeniami jakie możemy spotkać na półkach sklepowych popularnych marketów. Nasz największy agregat to autonomiczne urządzenie o wadze niespełna 2 ton, wytwarzający gorącą wodę o ciśnieniu do 500 bar. Do wykonania zlecenia potrzebujemy jedynie dostępu do wody, nie korzystamy z prądu klienta. Dlaczego jako nieliczni stosujemy tak potężną jednostkę? Odpowiedz jest prosta. W większości wypadków czyszczenie kostki brukowej odbywa się bez użycia jakichkolwiek preparatów chemicznych, co nie jest bez znaczenia dla naszego środowiska, a zatem rośliny  w Państwa ogrodzie są całkowicie bezpieczne.

Czy tak wysokie ciśnienie nie uszkodzi mojej kostki brukowej? Odpowiednio zastosowane jest całkowicie bezpieczne dla powierzchni kostki brukowej. Dodatkowo podczas czyszczenia stosujemy specjalne przystawki bez rozbryzgowe, w celu równomiernego czyszczenia, oraz ochrony elewacji czy innych elementów przed zabrudzeniem. Przystawki dobierane są pod względem wielkości do powierzchni przeznaczonej do czyszczenia. Istnieje możliwość zastosowania przystawki z odsysaniem brudnej wody, oraz jej przetransportowania na odległość do 20 m. Filmy poniżej przedstawiają możliwości naszego zestawu do czyszczenia kostki brukowej. Usuwanie śladów po oponach z kostki brukowej, czy usuwanie oznakowania poziomego nie stanowi dla nas najmniejszego problemu, przy tym ceny naszych usług pozostają na konkurencyjnym poziomie. Dzięki znacznej wydajności naszych urządzeń w krótkim czasie poradzimy sobie nawet z najcięższymi zabrudzeniami.

Usuwanie oznakowania poziomego z kostki brukowej

Kostka brukowa zadomowiła się w naszej przestrzeni na dobre, znalazła ona zastosowanie nie tylko na naszych posesjach, ale także stosuje się ją do budowy chodników i ulic. Zatem aby wprowadzić organizacje ruchu na takich przestrzeniach, czy to w postaci linii, czy wyznaczenia miejsc parkingowych stosuję się oznakowanie poziome. Co zrobić w przypadku kiedy potrzebujemy usunąć takie oznakowanie? Czyszczenie kostki brukowej z oznakowania. Często klienci we własnym zakresie próbują usuwać oznakowanie we własnym zakresie np. za pomocą szlifierek kątowych zaopatrzonych w szczotki druciane. Stosowanie tak barbarzyńskich metod kończy się zazwyczaj tragicznie. Farba drogowa dalej pozostaje widoczna, a wierzchnia warstwa dekoracyjna zostaje bezpowrotnie zniszczona. W przypadku świeżo ułożonej kostki, mamy możliwość jej zamiany kostką z tej samej partii produkcyjnej, mamy wówczas możliwość uzyskania satysfakcjonujących efektów. Nasze doświadczenie nabyte podczas usuwania oznakowania poziomego z powierzchni kostki brukowej, pozwala nam w 95% przypadków uzyskać efekt całkowitego usunięcia oznakowania, tak że usunięte linie są całkowicie niewidoczne. Warto zlecić tak specjalistyczne czyszczenie kostki brukowej naszej firmie.

<<<<Zobacz usuwanie oznakowania poziomego>>>>

Usuwanie oleju z kostki brukowej

Plamy z oleju na kostce brukowej. Niestety prędzej czy później pojawiają się na kostce. O ile na prywatnych posesjach mamy możliwość decydowania jaki samochód zaparkuje na naszej kostce brukowej, o tyle w przypadku miejsc publicznych nie mamy na to żadnego wpływu. Sposobów na zabezpieczenie się przed powstawaniem takich plam jest kilka. Jeden z nich stosują restauracje szybkiej obsługi, miejsca wyjątkowo narażone na kapiący olej, wymalowane są farbą najczęściej chlorokauczukową. Niestety ” tak zabezpieczone” miejsca wyglądają bardzo nieestetycznie i widoczne z daleka. Jak zatem chronić swoją kostkę brukową przed powstawaniem plam z oleju? Jedną z takich metod jest impregnacja kostki brukowej impregnatami przeznaczonymi specjalnie do tego celu. Należy się liczyć jednak z dość znacznym zużyciem impregnatu nawet do 1l na 1m2 powierzchni kostki brukowej, znaczne ilości impregnatu wpływają w szczeliny między kostkami.

Czyszczenie kostki z zabrudzeń pobudowlanych

Niestety dość powszechnie występujący problem. Ekipy zajmujące się remontami coraz częściej zabezpieczają powierzchnie kostki brukowej przed zabrudzeniem podczas swoich prac. Rozrabianie zapraw, klei, farb coraz rzadziej wykonywane jest na niezabezpieczonej powierzchni. Co zrobić w przypadku, kiedy już takie zabrudzenia powstaną. Zapewne część klientów będzie usuwać takie zabrudzenia metodami domowymi. Stosowane są nagminnie wszelkiego rodzaju szczotki druciane ręczne, zamontowane na wiertarkach czy szlifierkach kątowych. Należy się jednak liczyć z możliwością uszkodzenia powierzchni kostki.