Strona główna » Czyszczenie granitu

Czyszczenie granitu

  • by

Czyszczenie granitu. Granit jako trwały  i odporny budulec  doskonale sprawdza sie przy budowie schdów, stosowany jest na elewacjach,  pełni dekoracyjną rolę na posadzkach. Na schody wybierany jest najczęsciej granit płomieniowany, wierzchnia warstwa kamienia poddawana jest obróbce termicznej, w wyniku której zachodzi proces odszczypywania lica kamienia. Po takim zabiegu kamień staje się bardziej prorowaty dzięki czemu, nie wystepuje na nim ryzyko poślizgnięcia się. Należy pamiętać że płomieniowany granit, jest zdecydowanie jaśniejszy niż ten sam kamień z polerowaną powierzchnią. Dlatego decydując się na ten kamień warto wybrać taki o kilka tonów ciemniejszy. Spotkaliśmy się z praktykami nakładania powłok polimerówych, na taki granit celem wydobycia ciekawej barwy, i faktury kamienia. Taka powłoka po pewnym czasie wygląda bardzo nieestetycznie. Kamień naturalny powinien być impregnowany preparatami stworzonymi specjalnie do tego celu, zabezpiecza to kamień przed wnikaniem agresywnych substancji np. soli tak chetnie posypywanej przez panie z serwisu sprzątającego. Niespłukana sól prowadzi szybko do erozji i zniszczenia kamienia.  Zdjęcia poniżej przedstawiają ślady po zniczach dość powszechny problem spotykany na wszelkiego rodzaju pomnikach.

Proponujemy usługi czyszczenia granitu metodą wysokociśnieniową. Ze względu na dużą odporność mechaniczną tego kamienia, możemy z powdzeniem stosować  ciśnienie ciśnienie dochodzące do 500 bar. Do impregnowania kamienia stosujemy specjalne impregnaty przeznaczone do tego celu. Jednocześnie zaznaczamy że nie zajmujemy się renowacją kamienia polerowanego wewnątrz budynków.

Usługa – granit standard.

Czyszczenie kamienia, metodą strumieniową. Usunięcie wszelkiego rodzaju przebarwień, pozostałości po stearynie, wywabienie plam z rdzy. Po wykonanym czyszczeniu następuje impregnacja zmniejszająca jego chłonność, zabezpieczająca przed tłustymi plamami, śladami rdzy, solą.