Piaskowanie cegły, czyszczenie chemiczne

Niskociśnieniowe oczyszczanie cegły przy użyciu piaskarek Remmers Rotec, Torbo, Ibix. Dzięki nowej technologii piaskowania niskociśnieniowego (0,1  do 7 bar) możemy piaskować wyjątkowo delikatne materiały wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Każda ze stosowanych przez nas technologii zalecana jest przez konserwatorów zabytków. Mamy możliwość piaskowania wewnątrz budynków, na wysokich kondygnacjach. W przypadku piaskowania ścian pokrytych wcześniej tynkiem, istotne jest odpowiednie przygotowanie miejsc przeznaczonych do piaskowania. Ważne jest delikatne odkucie przylegającego tynku, tak by nie uszkodzić powierzchni cegieł znajdującej się bezpośrednio pod nim. Dodatkowo w celu wzmocnienia struktury cegły i zabezpieczenia jej przed negatywnym działaniem wody, możemy dodatko ją zaimpregnować.

Piaskowanie ścian nowego domu wykonanych z cegły rozbiórkowej. Cegły posiadały na swojej powierzchni pozostałości po tynku cementowo-wapiennym.

Piaskowanie ściany wewnątrz domu, zbudowanym po 1950 roku. Domy tuż po wojnie budowane były szybko, i z materiałów głównie rozbiórkowych. Ściany są nierówne, ale trzeba przyznać że po wypiaskowaniu  nabrały uroku. Nowi właściciele domu, podczas remontu chcieli odkryć jak najwięcej miejsc z naturalną cegłą.

Kamienica na Mokotowie, zbudowana w okresie miedzywojennym. Podczas wojny zniszczenia dotkneły jedynie dwóch najwyższych kondygnacji, mieszkania poniżej zostały praktycznie nienaruszone. Piaskowanie przedwojennej cegły z tynku wapiennego.

Kolejna kamienica zbudowana jeszcze przed wojną. Tynki zostały skute jeszcze przed naszą wizytą, powierzchnia ścian została przez nas dodatkowo przygotowana przed procesem piaskowania. Następnego dnia po całkowitym wyschnięciu sciań, cegły zostały dodatkowo zaimpregnowane.

Zdjęcie po lewej przedstawia piaskowanie elewacji Uniwerytetu Ekonomicznego w Katowicach, ściany budynku zbudowane z cegły silikatowej, przez lata powierzchnia ścian uległa naturalnym zabrudzeniom. Niestety przez lata elewacja nie była czyszczona, miejsca zabrudzone pokrywane były kilkoma warstwami farby mającej za zadanie zatuszowanie zabrudzeń. Konserwatorzy wybrali jedną z technologii stosowanej przez nas.

Posted in: Oferta

Wołomin 05-200
ul. Szpitalna 10